Pianki poliuretanowe wykorzystywane do izolacji budynków posiadają wiele zalet, które powodują, że ich popularności stale rośnie.

Zalety pianki poliuretanowej:

check2  Trwałość

Przede wszystkim pianki poliuretanowe są bardzo trwałe i pozwalają na zabezpieczenie domu nawet na 30 lat.

check2  Efektywność

Właściwości termoizolacyjne pianek poliuretanowych sprawiają, że są one jednym z najwydajniejszych oraz najbezpieczniejszych materiałów dostępnych na rynku.

check2  Wszechstronność

Dzięki wykorzystaniu metody natryskowej pianki poliuretanowe sprawdzają się również w trudno dostępnych miejscach.

check2  Bezpieczeństwo

Na przykład pianka izolacyjna PIR charakteryzuje się doskonałymi parametrami odporności ogniowej.

 

Pianka poliuretanowa dwuskładnikowa wykorzystywana jest bezpośrednio na budowie i dozowana za pomocą odpowiednich maszyn. Poprzez natryskiwanie powstaje jednolita i twarda powłoka izolacyjna. W ten sposób pianka poliuretanowa twarda tworzy powierzchnię pozbawioną wszelkich pęknięć. Pojawienie się mostów termicznych jest niemal niemożliwe, gdyż spoista struktura nie ulega żadnym przesunięciom. Ponadto pianka natryskowa usztywnia i wzmacnia wszelkie konstrukcje, jednocześnie chroniąc je przed pojawieniem się grzybów czy pleśni. Pianka PUR odznacza się bardzo dobra przyczepnością, dzięki czemu idealnie przylega do każdego podłoża.

IZO-EXPERT zachęca do skorzystania z możliwości nowoczesnych, wydajnych i bezpiecznych poliuretanowych pianek izolacyjnych.

Zobacz rodzaje pianek, jakimi ocieplamy

 

Ta strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej Akceptuję